O Zabiegach

OFERUJĘ PROFESJONALNE USŁUGI KONSULTACJI I USUWANIA ZMIAN SKÓRNYCH:

łagodnych – znamię barwnikowe („pieprzyk”), znamię atypowe, znamię dysplastyczne, brodawka, włókniak, kaszak, tłuszczak, łagodne potwierdzone w biopsji guzy piersi (FA - fibroadenoma)  i inne.
 
złośliwych – raki skóry (rak podstawnokomórkowy, rak płaskonabłonkowy, rak merkla), podejrzenie raka skóry, niegojące się nacieki skóry, czerniak złośliwy z marginesem, poszerzanie marginesów po poprzednich zabiegach (czerniak złośliwy, rak skóry), wznowy raka skóry.

 

Wykonuję zabiegi w okolicach „trudnych” z zastosowaniem technik chirurgii plastycznej – twarz, powieki, okolice oka, ucha, nosa, wargi, okolice intymne.

 

Usuwanie łagodnych jak i złośliwych zmian skórnych odbywa się już na pierwszej konsultacji, możliwe jest usunięcie za jednym razem nawet kilku zmian. W cenie zawarte jest każdorazowe obowiązkowe badanie usuniętych zmian w pracowni histopatologii. Szczepienia ani inne badania nie są wymagane przed tego typu zabiegami.

 

Wszystkie zabiegi odbywają się w miejscowym znieczuleniu. Znieczulenie zajmuje kilkanaście sekund, a sam zabieg chwilę później jest całkowicie bezbolesny. Usunięcie możliwe jest zarówno klasycznymi metodami chirurgicznymi – skalpel, szwy, jak i bezszwowo przy pomocy nowoczesnej aparatury (diatermia monopolarna) z precyzyjnymi końcówkami wolframowymi średnicy 0.1mm. Usuwanie bezszwowe nie niszczy usuniętej zmiany skórnej (a więc możliwe jest jej późniejsze zbadanie) i pozostawia niewielkie oparzenie (jak po laserze) które goi się w ciągu 2-3 tygodni. W przypadku konieczności użycia szwów, dysponujemy najlepszymi, najcieńszymi dostępnymi materiałami szewnymi renomowanych światowych producentów, w tym również szwami samowchłanialnymi.

Gabinet oferuje też usługi pobierania wycinków z podejrzanych zmian nowotworowych wraz ze zbadaniem w pracowni histopatologii.

 

Więcej na temat poszczególnych rodzajów usuwanych zmian znajdziecie Państwo w zakładce Zabiegi